Regionturneringen 30-31 januari 2016

Tre Saikspelare  är uttagna att representera sin region vid Regionturneringen i Västerås den 30-31 januari 2016.

Lisa Svedberg Saiks Flicklag ska spela med Team F15.

Viktor Johansson och Gustav Werre Saiks P16 ska spela med P16 Nord.

Läs mer här eller via länken nedan.

http://www.svenskbandy.se/BANDY-INFO/FORBUNDSINFORMATION2/TruppernatillRegionturneringeniVasterasaruttagna/

Trupperna till Regionturneringen i Västerås är uttagna

Följande spelare är uttagna att representera sin region vid Regionturneringen i Västerås den 30-31 januari 2016:
Team F15 (gul)

Hanna Arkbro, Mosseruds GF
Jenny Johansson, Kalix Bandy
Viktoria Karlsson, Villa Lidköping BK
Saga Ekmyr, Uppsala BoIS
Erika Juhlin, Uppsala BoIS
Sofia Eriksson, Villa Lidköping
Annie Berner, Villa Lidköping
Wilma Uhlin, Grycksbo IF
Maja Hellqvist, Villa Lidköping BK
Wilma Wachenfeldt, Tranås BoIS
Edith Ljung, Skirö AIK
Nathalie Strömberg, Kalix Bandy
Elsa Palm, Tranås BoIS
Caroline Strömberg, Kalix Bandy
Lisa Svedberg, Sandvikens AIK
Matilda Jacobsson, Grycksbo IF

F16 Norr (röd)

Olivia Dahlsten, Hammarby IF
Virva Rylander, Västerås SK
Tuva-Li Andersson, Söråkers IF
Alva Rubertsson, Umedalens IF
Esther Wirgén, GT76
Elin Karlsson,Västerås SK
Ida Nilsson, Umedalens IF
Matilda Ingvarsson, Umedalens IF
Johanna Olsson, Västerås SK
Fanny Wengelin, IK Sirius
Olivia Engman, Umedalens IF
Maja Andersson, Grycksbo IF
Wilma Lindberg, Edsbyns IF
Matilda Eklund, Västerås SK
Tilda Nyberg, Söråkers IF
Anna Angantyr, Grycksbo IF

F16 Syd (blå)

Felicia Janebrink, Surte Bandy
Vilma Ahrnberg, Surte Bandy
Emilia Folke, Tranås BoIS
Emma Hansson, Villa Lidköping/Blåsut
Emma Enström, Tranås BoIS
Hilma Bettinger, Surte Bandy
Jolin Rolandsson, NNBS
Malin Kall, Villa Lidköping
Elin Brihall, Skirö AIK
Olivia Gransing, Tranås BoIS
Meja Pettersson, VIKING Bandy
Elin Carlsson, Skirö AIK
Wilma Thörnkvist, Tranås BoIS
Maja Lagerqvist, Tranås BoIS
Ebba Olausson, Skirö AIK
Elin Almqvist, Skirö AIK

P16 Norr (röd)

Philip Flodstam, Bollnäs GIF
Oscar Westh, Bollnäs GIF
Mathias Hallberg, Broberg/Söderhamn
William Larsson, Broberg/Söderhamn
Edvin Wigren, Broberg/Söderhamn
Eric Holgersson, Edsbyns IF
Oskar Karlsson, Edsbyns IF
Adam Sundberg, Edsbyns IF
Anton Svensson, Edsbyns IF
Alexander Stålberg, Falu BS
Elis Lindgren, Kalix Bandy
Martin Bengts, Liljans SK
Leon Djäkner, Ljusdals BK
Viktor Larsson, Ljusdals BK
Victor Johansson, Sandvikens AIK
Gustav Werre, Sandvikens AIK

 P16 Mitt (gul)

David Näsström, IK Sirius
Olle Bolkéus, IK Sirius
Victor Mårtensson, IK Sirius
Adam Askelöf, IK Sirius
Filip Andersson, Tillberga/Köping
Anton Holmgren, Tillberga/Köping
Jonathan Larsson, Tillberga/Köping
David Eriksson, SIF Norrtelje
Tobias Enander, Åtvidabergs BK
Albin Bjerkegren, IFK Motala
Viktor Spinord-Vihagen, IK Sirius
Bill Säfström, SBBK
Arvid Kihlström, Gustavsbergs IF
Wille Ohlsson, Hammarby IF
Gustav Lundell Kuperion, SBBK
Ted Hedell, GT/76

 P16 Syd (blå)

Filip Strand, IFK Kungälv
Lucas Widman, IFK Kungälv
Dennis Nilsson, Surte BK
Andreas Bergdahl, Vetlanda BK
Oskar Gabrielsson, Vetlanda BK
Linus Jönsson, Nässjö IF
Albin Rehnholm, Vetlanda BK
Kevin Runbomn, Nässjö IF
Jonathan Svensson, Vetlanda BK
Linus Toresson, Vetlanda BK
Albert Ärleskog, Vetlanda BK
Gustav Wallin, Tranås BoIS
Albin Thomsen, Villa Lidköping
Magnus Aronsson, Villa Lidköping
Lasse Frisen, Villa Lidköping
Jesper Sundving, Villa Lidköping

--

SPELPROGRAM

Lör 30/1:

10:40 P16 Mitt samling ABB Arena Nord, övriga lag minst 2 timmar före match)

12:00 – 15.00 Lunch (P16 Mitt äter efter sin första match)

12:40 P16 Mitt (gul) – Damlandslaget (blå)

14:30 P16 Norr (röd) – P16 Syd (blå)

16:20 Team F15 (gul) – F16 Norr (röd)

18:10 P16 Mitt (gul) – P16 Norr (röd)

18:30 - 20:30 Middag, respektive lags ledare bokar med Magnus Alm

20:00 P16 Syd (blå) – Damlandslaget (gul)

21:50 F16 Norr (röd) – F16 Syd (blå)

Sön 30/1:

06:30 - 09:00 Frukost

09:00 F16 Damlandslaget (gul) – P16 Norr (röd)

10:50 P16 Syd (blå) – P16 Mitt (gul)

12:00 - 15:00 Lunch, respektive lags ledare bokar med Magnus Alm

12:40 F16 Syd (blå) – Team F15 (gul)

Skribent: Johann Bernövall